Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal ve bıyık kıllarının kaybı bazı insanlar için genetiktir ve bazı durumlarda yanık veya yaralanmalardan kaynaklanabilir. Bu sorunun çözümü olarak tüm dünyada sakal ve bıyık ekimi operasyonları tercih edilmektedir. Birçok insan Türkiye’ye bu operasyonu dünyanın her yerinden yapmak için geliyor. Biz, Hair Center Of Turkey ailesi olarak, ülkemizden veya farklı ülkelerden gelen hastalarımız için 8 yılı aşkın süredir 2000’den fazla hastayla deneyimlememizi sağlayan sakal ve bıyık nakli operasyonları gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Erkeklerde yaygın olan sakal ve bıyık kaybı, küçük bir operasyonla çözülebilir.

Sakal ve bıyık ekimi kimlere yapılabilir?

Sakal ve bıyık ekimi için kişi yetişkin olmalıdır. Bu operasyon için 24 yaşına kadar beklenmesi tavsiye edilir. Sakal ve bıyık kaybının, hormonal ve metabolik hastalıkların nedeninin analiz edilmesi gerekir. Kalp, şeker ve hepatit B gibi hastalıklarda operasyon kliniğimizdeki doktorlar tarafından analiz edildikten sonra yapılabilir.

Sakal ve bıyık ekimi süreci nedir?

Kliniğimizde Türkiye’nin Saç Merkezi’nde operasyonları genellikle FUE tekniği ile gerçekleştiriyoruz. Başka bir deyişle, saç greftlerini başınızın arka tarafından alır ve hedeflenen bölgeye ekeriz. Operasyon 3 aşama alır:

1- Lokal Anestezi / Saç Kökü Koleksiyonu

Hair Center Of Turkey Kliniğimizde ameliyat öncesi ve sonrası koşulları değerlendirmek için fotoğraf çekiyoruz. Polikliniklerimizde sakal ve bıyık bölgelerini 1 numaraya özel bir şekilde traş makineleri ile kısaltıp lokal anestezi uygulayarak uyuşturuyoruz. Daha sonra, doktorlarımızın önceki analizlerine göre, boyun, sakal bölgesi, çene, elmacık kemiği veya boyun altındaki donör alanından saç köklerini topluyoruz. Topladığımız greftleri ekime kadar özel sıvılarda tutuyoruz .Bu şekilde, ekilen saçların kökleri sağlıklı ve canlı kalır.

2- Kanalın Açılması

Toplanan saç köklerinin nakledileceği bıyık ve sakal bölgelerine tek tek kanallar açıyoruz. Başarılı sonuçlar için kanal açma çok önemlidir. Kliniğimizde çalışan uzman doktorlarımız sayesinde bu kanallar titizlikle ve başarıyla açılıyor. Üst düzey teknik bilgi ve beceri, Hair Center Of Turkey hastaları için başarılı sonuçlar vermektedir. Kanalların derinliğinin ve genişliğinin doğru hesaplanması, sakal ve bıyık doğallığını doğrudan etkiler.

3- Sakal ve Bıyık Ekimi

Ense veya sakaldan alınan kökler (greftler), uygun genişlik ve derinlikte açılan kanallara tek tek yerleştirilir. İşlem, greftlerin yerleştirildiği alanlara bırakılarak tamamlanır.

https://www.youtube.com/embed/zAzrzv5ZJO4

Sakal ve Bıyık Ekimi Sonrası

Sakal ve bıyık operasyonunuz tamamlandıktan sonra günlük yaşamınıza devam edebilirsiniz. Polikliniğimizde ameliyattan sonraki ikinci gün pansuman işlemi yapılacaktır. Üçüncü gün ise yıkama işlemini yapıyoruz ve bunun nasıl yapıldığını size gösteriyoruz. Tırnak kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Ekim yapılan bölgeyi yıkarken sadece parmak uçlarınızla ve avuç içlerinizle yumuşak dokunulmalıdır. Başınızı yıkadığınızda, havluyu ovalamadan havluyu kurutabilirsiniz. Operasyon alanında herhangi bir darbe, yaralanma veya sürtünme olmamalıdır. İlk saç kökleri 2 hafta içinde döküldükten sonra, kalıcı saç kökleri 6 ile 8 ay boyunca kalıcı olarak büyümeye başlar. Ameliyattan sonra herhangi bir sorunuz varsa, Hair Center Of Turkey kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

    İletişim Formu