Kaş Ekimi

Taklitler ve ifadeler insan iletişiminin en önemli özellikleridir. Özellikle bakışlarınızla istediğiniz ifadeyi diğerlerine aktarabilirsiniz. Tabi ki ne hissettiğinizi karşınızdakiyle sağlıklı bir şekilde aktara bilmeniz için doğru ifade oluşturmakta, kaşları ve gözleri kullanırız. insanlarla iletişim kurarken mimiklerle duygularınızı karşınızdakiyle kolayca aktarabilmek için kaş ekimi tüm dünyaya yayılmaya başladı. Kaş ekimi operasyon sayesinde bakışlarınız ve mimiklerinizi kullanarak ifadenize anlam katmakla kalmayıp, yanı sıra mükemmel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Hair Center of Turkey de farklı ülkelerden gelen hastalarımızdan kadınların çoğunlukla kaş ekimi operasyonunu tercih ederler. Kaş ekimini en çok kadınların tercih etmesinin sebeplerinden biride küçük bir operasyonla istediğiniz görünümü kısa sürede ağrısız ve kalıcı olarak elde edebilmeleridir.

Kaş Ekimi Nedir?

Kaş ekimi, farklı nedenlerle düşmüş kaşlar düşen veya yerine donör bölgelerden saç köklerinin nakledilmesi işlemidir. Kaş ekimi operasyonları kaşların şeklini değiştirmek veya sıklaştırmak için uygulanabilir. Basit ve ağrısız bir prosedürdür. Küçük ve kısa süreli müdahalelerle kaş ekimi operasyonları istenilen sonuçlara ulaşabilir.

Kaş Ekimi nasıl yapılır?

Kaş nakli operasyonu yapan kişinin yüz şekline, isteklerine ve ihtiyaçlarına uygun kaşların tasarımı ile başlar. Kaş tasarımlarımızdan birini seçtikten sonra sizi polikliniklerimize hazırlayacağız, ardından kaş nakli operasyonunuz başlıyor. Operasyon 3 aşamada 2 ila 3 saat sürer:

1- Lokal Anestezi / Saç Greftlerinin Toplanması

Operasyon başlamadan önce, operasyondan önce ve sonra koşulları analiz etmek için fotoğraflar çekiyoruz. Donör saç foliküllerinizi sizin için özel tıraş makineleriyle 1 numaraya tıraş ediyoruz. Daha sonra lokal anestezi uygulayarak saç foliküllerini topluyoruz. Kaş bölgenize ekilecek saç sayısı diğer ekimlerden daha az olduğundan, alınan greftler oldukça azdır ve saçınızın kesildiği bile net değildir. Topladığımız saç foliküllerini ekime kadar özel sıvılarda tutarız.

2- Kanalların Açılması

Daha önce çizdiğimiz ve üzerinde anlaştığınız şekil ve modele göre kaşlarınızdaki uygun genişlik ve derinlikte kanalları tek tek açıyoruz. Topladığımız saç greftlerini tek tek ekeceğiz. Üst düzey teknik bilgi ve beceri Hair Center Of Turkey olduğu gibi başarılı sonuçlar vermektedir.

3- Kaş ekimi

Donör bölgesinden alınan greftleri tek tek uygun genişlik ve derinlikte açılan kanallara yerleştiriyoruz. Dikim alanını açık bırakarak işlemi tamamlıyoruz.

Kaş Ekimi Sonrası

Kaş ekimi yaklaşık 2 ay sonra sonuç vermeye başlar. Yaklaşık 8 ay sonra nihai sonuca ulaşılabilir. Göz çevresi ve ekim alanı çevresinde morarma ve şişlik görmek oldukça normaldir. Bu morluklar ve şişlikler 4 ila 5 gün içinde kaybolur. Ekilen saç greftleri kafanın arkasındaki saçlardan alınır, kaşlarda uzun kıllar olabilir. Bu nedenle, periyodik olarak kesmeli ve epilasyon yapmalısınız.

Kaş ekimi kimlere yapılabilir?

Kaş ekimi, kaş kaybı, kaş incelmesi yaşayan veya belirli nedenlerle kaşların şeklini değiştirmek isteyen kadın ve erkeklere yapılabilir. Ayrıca ücretsiz ve anında danışma için Hair Center Of Turkey ile iletişime geçebilirsiniz.

    İletişim Formu