Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda saç dökülmesi, bir kadının yaşam kalitesi üzerinde korkutucu ve hatta yıkıcı bir etkiye sahip olabilir; bunun tek nedeni, saç dökülmesinin, çoğu kez yanlış olarak değerlendirildiğinde, kadınlar için erkeklere göre daha az önemli bir psikolojik ve duygusal sorun olmasıdır. Çoğu zaman, bir kadının saç dökülmesi aile, arkadaşlar ve hatta bir kadının kişisel doktoru tarafından ciddiye alınmaz.

Saç dökülmesinin kendisi bir kadın için psikolojik ve duygusal sorunlar oluşturabilirken, başkalarının bu sorunların ciddiyetini fark edememesi, benlik saygısının azalmasından anksiyete ve depresyona kadar değişebilen psikolojik ve duygusal etkilere katkıda bulunabilir.

Kadınlarda saç dökülmesi de “normal” bir fenomen olarak göz ardı edilebilir. Kademeli saç dökülmesi genellikle yaşlanma ile ilişkilidir. Geçici saç dökülmesi genellikle hamilelikle ilişkilidir. Çoğunlukla  kadınlarda aile kökenli saç dökülmesi görülür.

Bir kadında saç dökülmesi asla “normal” kabul edilmemelidir; bununla birlikte, teşhis konulana kadar nedeni araştırılmalıdır. Kadınlarda saç dökülmesinin pek çok nedeni arasında, yaşlanma, hamilelikle ilişkili hormonal değişiklikler ve kalıtsal saç dökülmesi gibi sadece birkaçı “normal” olarak kabul edilebilir. Bu koşullara bağlı saç dökülmesi için tedavi mevcuttur ve saç dökülmesi kadının yaşam kalitesini etkilediğinde tedavi düşünülmelidir.

Kadınlarda saç ekimi, sağlığınız veya refahınız üzerinde zararlı etkileri olmayan çok daha etkili, uzun vadeli bir çözümdür.

Kadınlar Kaç Yaşında Saçlarını Kaybetmeye Başlar?

Bazı kadınlar için saç dökülmesi 20’li yaşlarda başlayabilir. 30 yaşından sonra her 3 kadından 1’i saçlarının inceldiğini fark edebilir.

Ortalama bir insan günde 50-100 arasında saç döker ve bu tamamen normaldir.

Bununla birlikte, sürekli olarak günde 150 veya daha fazla saç dökülmesi veya dökülmesi yaşayan kadınlar, kadın tipi saç dökülmesinin bir işareti olabileceğinden bir profesyonelden yardım almak isteyebilir.

Kadın tipi saç dökülmesi, anne ya da babadan miras alınabilen genetik kalıtsal bir durumdur. Ailenizin üyeleri daha önce böyle bir sorun yaşamışsa, bu, bir tür tedavi yöntemini düşünmek için başka bir işaret olabilir. Akrabalarınızla konuşmak, sorunun hangi yaşta ortaya çıkabileceği konusunda size yol gösterebilir.

Erkek ve Kadın Saç Dökülmesi Aynı mı?

Kadınlarda saç dökülmesi, erkeklerde saç dökülmesi ile aynı yolu izlemez. Kadınlarda saç dökülmesi, saçın minyatürleşmesi (saç telinin daha küçük bir çapı) nedeniyle olur. Genellikle taç çevresinde başlar ve hastalar parçanın genişlediğini fark edebilir. Erkeklerin saç dökülmesinden farklı olarak, kadınlar tamamen kellik çekmeyecek veya saç çizgilerinin gerilediğini görmeyeceklerdir.

Kadınlarda Saç Dökülmesi Geri Döndürülebilir mi?

Ne yazık ki, kadın tipi kellik geri döndürülemez. Hastalar saç dökülmesini durdurmak veya yavaşlatmak için bir dizi tedavi uygulayabilir. Dolu, tatlı bir saç çizgisine kavuşmak için saç ekimi mevcut en iyi seçenektir.

Kadınlarda saç ekimi prosedürü, yöntemi uygulayanların hayatlarını kökten değiştirebilen nispeten hızlı ve kullanışlı bir tedavi yöntemidir.

Saç dökülmesi deneyimini ortadan kaldırarak, hastalara sadece görünüşleriyle değil, saçsızlıkla ilişkilendirilebilecek psikolojik engeller ve endişelerle de yardımcı olabilir.

Kadınlarda saç dökülmesi ile başa çıkma ve kadınlarda saç ekimi faydaları hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz www.haircentreofturkey.com  adresini ziyaret ederek profesyonellerle iletişime geçebilirsiniz.

İletişime Geçin!

Need Help? Chat with us